postheadericon Delikatny make-up no make-up

makijaż niewidoczny naturalny dla niebieskich oczuEstetyka przesytu w makijażu z lat 80. została zastąpiona naturalnością kolejnej dekady. Niech jednak nikogo nie zmyli fakt naturalnego braku makijażu. Często bowiem, efekt świeżej naturalności jest najtrudniejszy do uzyskania. Makijaż ma bowiem za zadanie nie tylko wydobywać atuty naszej twarzy, karnacji, koloru oczu. Często służy on zatuszowaniu złego samopoczucia, zlikwidowaniu drobnych niedoskonałości po nieprzespanej nocy, choćby za pomocą kreski wzdłuż linii rzęs, która optycznie zwiększa zmęczone oczy.

W przypadku makijażu naturalnego ciężko ukryć zmęczenie i drobne mankamenty, dlatego dobrze wyglądający make-up naturalny wymaga przede wszystkim skupienia się na wcześniejszych zabiegach. Zadbać należy przede wszystkim o okolice oczu. Podkrążone i zmęczone oczy nie będą prezentowały się najlepiej w barwach naturalnych.

Przed wykonaniem makijażu trzeba dokładnie oczyścić cerę z zanieczyszczeń oraz, przed nałożeniem podkładu, który idealnie dopasuje się do naszej skóry nie tworząc mało estetycznego efektu maski, na twarz delikatnie wklepać matujący krem. Stanowić on będzie bazę przedłużającą trwałość makijażu. Przed nałożeniem fluidu, w celu pokrycia drobnych niedoskonałości oraz zmęczonej cery na nasza twarz aplikujemy korektor. Najlepiej wybrać ten o płynnej konsystencji w tonacji o odcień jaśniejszej od naszego podkładu korygującego. Korektor nakładamy delikatnie wklepując pod oczy, w okolice płatków nosa, oraz na brodę i czoło. Po nałożeniu fluidu naszą twarz delikatnie obsypujemy sypkim pudrem. Najlepiej zrobić to przeznaczonym do tego, szerokim pędzelkiem, rozpoczynając od oczu, poprzez policzki i czoło, a na szyi kończąc.

W naturalnym makijażu ważną rolę odgrywa subtelne podkreślenie oczu. Na górną powiekę nałożyć można delikatny, perłowy lub beżowy cień do powiek. Nie należy jednak przesadzić z jego ilością. Najlepszą oprawę oczu stanowić będą natomiast starannie wytuszowane rzęsy i to na nie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w naturalnym makijażu. Przed nałożeniem tuszu można je delikatnie podkręcić zalotką, co sprawi, że nasze oko będzie bardziej „otwarte”.

Dopełnieniem całości będzie delikatne muśnięcie policzków różem oraz nałożenie na usta pomadki w stonowanej kolorystyce, bądź naturalnego błyszczyku.

Pamiętać trzeba, że makijaż naturalny jest makijażem dziennym, dlatego w odróżnieniu od wieczorowej oprawy oka, którą wykonujemy przy świetle wieczorowym, najlepiej wykonać go w świetle, w jakim będziemy przebywać w ciągu dnia.