postheadericon Kokieteryjny makijaż w stylu pin-up girl

makijaż pin up girlModa lubi spektakularne powroty do klasyki z dawnych lat. Jednym z nich jest uroczy i uwodzicielski makijaż w stylu pin-up girl. Tym razem jest to powrót w lata 50. Piękne fotografie dziewczyn poprzypinane pinezkami nad łóżkami panów – tutaj znajdujemy źródłosłów nazwy. Pochodzi ona bowiem z języka angielskiego, w którym słówko to oznacza przyszpilić. A było co. Śliczne i pociągające panie, z burzą loków i opaskami lub z misternymi upięciami nad czołem uwodziły uśmiechem i spojrzeniem.

Na ulicach obecnie zauważamy, że obok stylu przydymionego oka, makijaż pin-up girl należy do najczęściej wybieranych przez dziewczyny i dojrzałe kobiety. Nic dziwnego. Jest on bowiem bardzo kobiecy i wydobywa z twarzy to, co najważniejsze, czyli: oczy oraz usta. Jego fenomen polega na prostocie, która w połączeniu z wyrazistością jest w stanie dać oszałamiający efekt. O czym należy pamiętać w makijażu w stylu lat 50.?

Najważniejsza jest świetlista i jasna cera. Do tego typu makijażu wybieramy podkłady w jasnej tonacji kolorystycznej. Dodatkowym i ważnym akcentem w makijażu jest muśnięcie policzków różem. Powinno być ono jednak delikatne i dawać efekt naturalnego rumieńca. Do podstawowych błędów przy aplikacji różu należy bowiem przesada z intensywnością koloru. Wiele pań myli także bronzer z różem.

Kolejnym i najważniejszym punktem makijażu są oczy. Podkreślamy je tylko i wyłącznie perfekcyjnie namalowana i wywiniętą lekko, w zewnętrznych kącikach, czarną kreską. Efekt podkreślamy mocno wytuszowanymi rzęsami oraz wyraźnym podkreśleniem brwi.

Wszystko wykańczamy czerwonymi ustami, które dla powiększenia efektu obrysować możemy konturówką.

Wydawać by się mogło, że jest to jeden z bardziej oszczędnych makijaży. Trzeba jednak uważać, gdyż nawet tutaj łatwo o przesadę. Na co należy przede wszystkim uważać? Kreska powinna być wyraźna, ale przede wszystkim subtelna, nie za gruba i nie powinna przesadnie wychodzić poza kąciki oczu. Kolor szminki powinien być odpowiednio dobrany do konturówki i nie powinien znacząco się odznaczać, jeżeli już decydujemy się na obrysowanie linii ust. Oszczędnie trzeba także obchodzić się z różem.