postheadericon Makijaż wieczorowy dla okularnic – krótkowidz lub dalekowidz

makijaż dla okularnic - kocie oczyPodczas pierwszego spotkania nasz wzrok kierujemy przede wszystkim w okolice twarzy. To ona jest naszą najlepszą wizytówką i za jej sprawą dokonuje się pierwsze wrażenie. Dlatego przed ważnym spotkaniem, pierwszą randką, wielkim wyjściem warto zadbać o perfekcyjny makijaż. Na co dzień nie należy przesadzać ze swoim wizerunkiem. W roli makijażu dziennego doskonale sprawdzi się bowiem naturalne podkreślenie oczu i przypudrowanie cery.

Na szaleństwo możemy pozwolić sobie przy makijażu karnawałowym oraz sylwestrowym. Hitem tego sezonu stają się podkreślone usta oraz brwi. Okolice oczu od zawsze stanowiły obszar najbardziej przyciągający wzrok osób, z którymi rozmawiamy. Dlatego zawsze warto zadbać o odpowiednią oprawę oczu. Nie należy martwić się drobnymi mankamentami, gdyż wizażyści znają sztuczki, które pozwolą ukryć defekty twarzy.

Kompleksów powinny pozbyć się także panie noszące okulary. I one mogą znaleźć makijaż idealny dla siebie, który pozwoli wydobyć piękno spojrzenia zza szkieł.

Na co dzień wystarczy muśnięcie górnej powieki perłowymi lub pastelowymi odcieniami cieni do powiek oraz staranne wytuszowanie rzęs, które będą najlepiej podkreślały nasze oko. Jaki jest jednak idealny styl wieczorowego makijażu dla pań w okularach?

makijaż dla okularnic-kujonkiIdealnym na wieczór okazuje się styl smoky-eyes. W wydaniu dla okularników polega on przede wszystkim na dokładnym skupieniu się na skorygowaniu wszelkich niedoskonałości wokół oczu, ponieważ szkła dodatkowo je eksponują. W tym celu, przed nałożeniem fluidu, delikatnie w okolice oczu wklepujemy płynny korektor. Dbamy też o linię brwi. Przed wykonaniem kreski wzdłuż linii rzęs, delikatnie rozświetlamy wewnętrzne kąciki oczu delikatnym, perłowym cieniem. Następnie obrysowujemy górną linię rzęs czarną, wyrazistą kreską, po czym na załamanie powieki nanosimy ciemniejszy cień w wybranej przez nas tonacji kolorystycznej. Całość kończymy starannym wytuszowaniem rzęs. Najlepiej do tego celu wybierać mascary pogrubiające i podkręcające.

Całość dopełniamy różem, który nanosimy na policzki oraz podkreśleniem ust.