postheadericon Jak dobrać kolor cieni do koloru tęczówki?

Dobór kolorystyki makijażu w zależności od kolou oczuDobry makijaż to taki, który jest dopasowany do okoliczności, naszego ubioru oraz typu urody. Celem makijażu jest bowiem nie tylko zwrócenie na siebie uwagi, ale przede wszystkim wydobycie naszego naturalnego piękna. Niesmacznie zatem wygląda głównie źle dobrany podkład, nadmiar różu, szminka na zębach, cienie pod oczami powstałe z oprószonego cienia do powiek. Są to jedne z podstawowych błędów w makijażu, a można znaleźć ich jeszcze o wiele więcej. Źle widziana jest niedbałość i nadmiar.

Aby wydobyć to, co jest naszym atutem i pokazać to światu za pomocą makijażu trzeba mieć świadomość jak dobrać makijaż do kształtu oczu, jak idealnie wymodelować kształt swojej twarzy za pomocą makijażowych sztuczek.

Nie każdej kobiecie pasują krzykliwe style w makijażu rodem z lat 80., czy gruba kreska w stylu pin-up girl na całej długości linii rzęs. Panie powinny mieć świadomość do jakiego typu urody należą i zgodnie z nim wypracować sobie własne, najlepiej do nas pasujące tonacje kolorystyczne.

W makijażu oczu pod uwagę należy wziąć zwłaszcza ich rozstaw, wielkość oraz kształt. Odpowiednie sztuczki pozwolą nam osiągnąć oczekiwany efekt zniewalającego spojrzenia. Dużą wagę ma także dobranie odpowiednich tonacji kolorystycznych, które wydobędą pełnię koloru tęczówek.

Do oczu niebieskich najlepiej używać cieni brzoskwiniowych, fioletowych oraz tych w delikatnie złotych odcieniach. Brązy oraz miodowe kolory delikatnie ocieplą tęczówkę.

Brązowe spojrzenie najlepiej zostanie podkreślone przez nałożenie na nasze powieki cieni w śliwkowych, purpurowych, ciemnoniebieskich i ceglanych lub jasnozielonych kolorach.

Oczy zielone doskonale prezentują się natomiast w odcieniach miedzi, brązach oraz kolorach szarości.

Panie o szarych oczach wbrew pozorom mają duże pole do popisu w kolorystyce. Odpowiednie kolory cieni sprawiać będą, że w ich otoczeniu tęczówka będzie wręcz optycznie dopasowywać się do barwy otaczającej powiekę. Idealnie pasować będą tutaj granaty, zieleń, czy fiolety.

Głębia spojrzenia pań o czarnych oczach bywa zazwyczaj na tyle zniewalająca, że kolor sam w sobie stanowi element kluczowy w makijażu. Kobiety o tym kolorze tęczówki bez obaw wybierać  mogą turkusy, fiolety, granaty, zielenie oraz odcienie złota, czy miedzi.