postheadericon Palety barw dla brunetki, blondynki, szatynki, rudej

makijaż dopasowany do typu kolorystycznegoMakijaż, choć ma za zadanie wydobywać nasze naturalne piękno i stanowi element codziennych stylizacji oraz tych na wielkie wyjścia, może przynieść efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego. Dzieje się tak, gdy dobierzemy złe odcienie kolorystyczne dla swojego typu urody, bądź zastosujemy technikę, która zamiast ukryć uwydatni nasze drobne mankamenty w wyglądzie. We wszystkim także wskazany jest przede wszystkim umiar. W makijażu sylwestrowym lub karnawałowym możemy oczywiście pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Wszystko jednak w granicach pewnej normy, aby zamiast jak gwiazda nie wyglądać jak własna karykatura.

Po pierwsze każda kobieta powinna poznać własny typ urody i odpowiadające mu palety barw, które bez większych obaw będzie można stosować w codziennym makijażu, jak również w make-upach na wieczór.

Zwyczajowo przyjęło się charakteryzować typy urody na chłodne (zima, lato) i ciepłe (wiosna, jesień). Rozróżniamy je w zależności od koloru włosów i oczu oraz typu cery.

Blondynki o jasnej cerze i niebieskich lub zielonych oczach reprezentują typ wiosny. Najlepsze dla Pań w typie wiosny będą ciepłe barwy, wszelkiego typu beże, ciepłe róże, łososie, cienie w tonacji morelowej, kakaowej oraz brzoskwiniowej i jasne brązy.

Brunetki o szarych, piwnych lub zielonych oczach i delikatną cerą to zazwyczaj typ zimnego lata dla którego najbardziej odpowiednie będą właśnie barwy chłodne. Piękno Pań o urodzie lata najlepiej wydobyte zostanie dzięki pastelowym różom, granatom. Dobre są także odcienie szarości oraz morska zieleń.

Kobiety rude o złocistej cerze, nieraz pokrytej piegami, o piwnych, brązowych lub zielonych oczach to typ jesienny. Najbardziej odpowiednie w makijażu dla Pań o takim typie urody będą kolory ziemi. Należy zatem celować w brązy, zielenie oraz czerń. Pani jesień właściwie dobrze wygląda w wielu barwach, ale makijaż zawsze powinien być stonowany, Aby nie doprowadzić do przesady.

Szatynki z oliwkową, opaloną cerą i brązowych lub zielonych oczach to typ zimowy. To kobiety zdecydowane i taki też powinien być ich makijaż. Najlepiej sprawdzą się tutaj mocne kolory, jak czerwień, czerń, odcienie szarości i ciemnego fioletu oraz grafit.