postheadericon Stylizacja karnawałowa na lata 60. i 70.

makijaż bardzo mocne kreskiKontrast i zabawa kolorem – tym charakteryzował się styl w makijażu w burzliwych latach 60. i 70. Z tego względu jest to idealny pomysł na karnawałową stylizację makijażową. Makijaż w stylu lat 60. i 70. to duże pole do popisu. Fantazja wizażystów, którzy wiedzą jak olśnić makijażem nie ma tutaj granic.

Jakie elementy charakterystyczne były dla makijażu pań w latach 60. i 70.? Standardem były pastelowe kolory cieni. Na co dzień promowano lekkość. W odróżnieniu od mocnej i wyrazistej kreski w stylu lat 50., kolejne dekady przyniosły bardziej efekt ulotności w makijażu. Na więcej szaleństwa można było sobie pozwolić w makijażu dyskotekowym. Błyszczące cienie do powiek, perłowe szminki, kontrastujące z pastelowymi cieniami, grube szafirowe kreski – a wszystko to ukryte pod sztywną zasłoną grubych rzęs.

Na uwagę zasługiwała przede wszystkim technika nakładania cieni na powieki. Chcąc uzyskać makijaż w stylu lat 70. musimy nałożyć cień na całość powieki, aż po łuk brwiowy, a dolną powiekę lekko przyprószyć jasnym cieniem. O ile brwi powinny pozostać naturalne, to zaszaleć możemy z rzęsami. Tuszujemy je mocno i nawet dwa razy. Niektórzy gustują w specyficznym stylu posklejanych rzęs.

Odcieniem królującym w tamtym okresie był przede wszystkim błękit. Do częstych należały także fiolet i zieleń. Wiele pań preferowało także brązy w różnych odcieniach. Chcąc uzyskać bardziej widowiskowy efekt na powiece nałożyć możemy całą gamę barw, począwszy od morskich, na słonecznych pomarańczach kończąc. Choć na co dzień lepiej wybrać makijaż naturalny, to takie szaleństwo na powiece z pewnością doskonale przyjmie się na karnawałowych imprezach.

Przełamanie nudy powinno być jednak utrzymane w granicach rozsądku. Można bowiem  bawić się kolorystyką i stylizować własny wizerunek. Barwnym stylom blisko jednak do efektu komicznego, który nawet, jeśli ma to być zabawą powinien być utrzymany w rozsądnej granicy.

Jak w każdym makijażu sekret tkwi przede wszystkim w dobrej bazie. Dlatego warto zadbać przede wszystkim o dokładne oczyszczenie cery przed nałożeniem podkładu oraz dobraniem odpowiedniego fluidu do naszej karnacji oraz prawidłowym rozprowadzeniem go na twarzy oraz w okolicach żuchwy.