postheadericon Szalony i kolorowy w stylu lat 80-tych

Kolory szalonych lat 80Każda dekada to osobna stylistyka. Perfekcyjny, słodki i uwodzicielski styl pin-up girl z lat 50. zmienił się na lekkość i naturalność wyzwolonych dzieci kwiatów w latach 60. oraz nieco bardziej wyrazisty look lat 70. Kolorystyka i przesyt narastały, aby osiągnąć swoje apogeum w latach 80., które uważane są za okres ogromnej wyobraźni, dochodzącej do granic kiczu. Kolor i połysk, legginsy, łańcuszki, bransoletki, skóra, korale, klipsy, torebki na łańcuszkach – wszystko to, jak widać, powraca do naszych szaf. Tajemnica tkwi bowiem w odpowiednim skomponowaniu przesytu, albo względnym umiarze.

Jeżeli nie mamy pomysłu na makijaż sylwestrowy lub karnawałową stylizację, a chcemy wyglądać nietuzinkowo, warto postawić na estetykę lat 80. Tym, co charakterystyczne dla tego typu makijażu to głównie kontrastowe zestawienia kolorystyczne oraz fantazyjne linie w różnych układach. Nasza twarz staje się płótnem na którym powstać ma dzieło oryginalne, ale przede wszystkim dopasowane do naszego charakteru. Raz na jakiś czas można sobie jednak pozwolić na makijażowe szaleństwo, a karnawał daje ku temu doskonałą okazję.

Jak zabrać się zatem za makijaż w stylu lat 80.? Tym, na co zwracają uwagę wizażyści jest po pierwsze efekt matowej cery. Uzyskać go można dopasowując fluid do własnej karnacji. Kamuflować niedoskonałości pomoże nam puder, którym wykańczamy makijaż.

Mając taką matową bazę rozpoczynamy szaleństwo wyobraźni. Polem do popisu jest przede wszystkim górna powieka. Lata 80. to okres triumfu rocka. Styl muzyczny znacząco wpłynął na estetyzację własnego wyglądu. Prawdziwa królowa rocka powinna charakteryzować się więc elektryzującym i odpowiednio ostrym spojrzeniem. Zapewniały to fantazyjne rysunki i graficzne linie w zewnętrznych kącikach oczu. Charakterystyczne, grube i przeciągnięte daleko poza linię brwi, kolorowe kreski lub lekko rozmyte na kształt skrzydeł i sięgające do skroni cienie pomogą uzyskać efekt drapieżności.

Eksperymentować możemy także z mieszaniem kolorów. Żółcie łączymy z czernią, pomarańcze z fioletem, fosforyzujące, morskie kolory z żółcią. W zasadzie wszystkie chwyty są dozwolone. Warto jednak mieć świadomość, że nie każda pani doskonale będzie prezentowała się w żółtych barwach na powiekach. Musimy wiedzieć jakie kolory pasują do typu urody.