postheadericon Triki wizażystów korygujące niedoskonałości

triki wizażystówStarannie wykonany makijaż, w kolorystyce odpowiednio dobranej do typu urody, koloru oczu, do całości naszej stylizacji oraz okazji będzie na pewno zniewalał. Pamiętać jednak trzeba o podstawowej zasadzie, jaką jest umiar. Na szaleństwo z kolorem w makijażu oraz fantazyjne linie pozwolić możemy sobie co najwyżej w karnawale. W makijażu codziennym liczy się przede wszystkim naturalność i świeżość. I, co paradoksalne, aby taką naturalność uzyskać musimy niejednokrotnie poświęcić więcej czasu niż w przypadku krzykliwego makijażu na imprezę.

Wiele pań martwi się drobnymi defektami na swojej twarzy. Dobrze zatem poznać różne sztuczki wizażystów, pozwalające ukryć nasze mankamenty, a wydobyć to, co powinno stać się atutem.

Zbyt duże i okrągłe oczy optycznie pomniejszy ciemny cień nałożony na dużą część powieki i nieznacznie wychodzący poza jej obszar. Panie o oczach zbyt małych powinny unikać czarnych kresek, a zamiast nich postawić na perłowe cienie do powiek.

Przy zbyt szerokim rozstawie oczu zrezygnować powinno się z nakładania ciemnych cieni w zewnętrznych kącikach oraz ciemnych kresek wychodzących poza linię rzęs. W tym przypadku można odwrócić kolejność i nakładać jasne cienie na zewnętrznych częściach oka, a ciemne od wewnątrz. Dokładnie odwrotnie możemy korygować makijażem oczy osadzone zbyt blisko siebie. Wtedy możemy pozwolić sobie też na fantazyjnie wywiniętą, czarną kreskę.

Kolejnym problemem wielu pań jest korygowanie kształtu oczu. Kobiety o wąskich i podłużnych oczach mogą je uwypuklić nakładając jasny cień na środkowej części, a ciemniejsze po zewnętrznych stronach powieki. Optycznie powiększy oko także nałożony na wewnętrzną część powieki i roztarty w kierunku łuku brwiowego, ciemny cień.

Problemem jest także opadająca powieka, sprawiająca, że nasze oczy wydają się zmęczone. Powiekę należy rozświetlić jasnym cieniem, a w zewnętrznym kąciku, w kierunku załamania powieki rozetrzeć ciemniejszy odcień. Oko optycznie otworzy także uniesiona przy zewnętrznym kąciku kreska.

Kształt twarzy najlepiej korygować natomiast odpowiednią aplikacją różu.