postheadericon Zasady wykonania smoky eyes

przydymione oko makijażTwarz to nasza podstawowa wizytówka. W niej można wszystko ukryć i wszystkim oczarować. Nie bez powodu mówi się, że żadna komunikacja, czy to telefoniczna, czy e-mailowa nie jest w stanie zastąpić rozmowy twarzą w twarz. Wiedzą o tym doskonale zwłaszcza kobiety. Mając ten przywilej stylizowania wyglądu za pomocą makijażu mogą nieustannie zmieniać własny wizerunek, ukrywać drobne niedoskonałości, a przede wszystkim uwodzić.

Każda z pań ma oczywiście makijażowe preferencje, wynikające, czy to z przyzwyczajenia, czy z doboru odpowiedniej dla siebie kolorystyki i stylu. Większość kobiet intuicyjnie potrafi dobierać odpowiednie tonacje kolorystyczne w makijażu oraz wie, jak umiejętnie dopasować makijaż do okazji.

Zastanawiając się jak olśnić spojrzeniem i poszukując idealnego makijażu na wieczór warto wybrać jeden z najbardziej tajemniczych i seksownych – styl smoky eyes. Przydymione oko można wykonać właściwie w każdej kolorystyce i jest to makijaż idealny dla każdego typu urody. Doskonale sprawdzi się jako makijaż na wieczór. Na tą okazję najlepiej wybrać jednak kolorystykę szlachetną, w barwach stonowanych, od szarości po brązy.

Pierwszym etapem przygotowania makijażu jest dokładne oczyszczenie twarzy z niedoskonałości oraz nałożenie dopasowanego do karnacji podkładu.

Przed aplikacją cieni, na powiekach warto rozprowadzić, matujący lub rozświetlający, ale delikatny, przykładowo beżowy cień. Zapewni to trwałość makijażu.

Następnie czarnym eyelinerem lub kredką obrysowujemy linię wzdłuż rzęs na górnej oraz na dolnej powiece. W zależności od pożądanego efektu obrysować można całość górnej i dolnej linii rzęs. Zaleca się jednak delikatne zakończenie kreski w środkowej części górnej linii rzęs oraz niewielki akcent w kącikach na dolnych powiekach. Makijaż będzie wyglądał wtedy subtelniej.

Powstałą kreskę można lekko rozetrzeć gąbeczką lub pozostawić i rozpocząć nakładanie bazowego cienia. Najlepiej wybrać dwa cienie w tej samej tonacji kolorystycznej, ale o różnym jej natężeniu. Przykładowo jasny oraz ciemny brąz. Początkowo, na całość powieki nanosimy odcień jaśniejszy. Ciemniejszym cieniem obrysowujemy linię w zewnętrznym kąciku oka, pokrywając tylko ruchomą część powieki i zaznaczając miejsce jej załamania. W zależności od tego, jak intensywną głębię chcemy uzyskać, zwiększamy ciemną tonację oraz obszar pokrytej nią powieki. Nigdy nie należy jednak przesadzić z ilością, gdyż subtelność łatwo może przejść w przesyt.